V septembri (21. 9 . 2019) som sa s kamarátmi, včelármi, vybral do Poľského Bialsko Biala, na predajnú výstavu včelárskych potrieb. Cesta nám trvala niečo málo cez 2 hodiny. Po príchode na miesto nás čakalo výstavisko o rozlohe jedného futbalového ihriska. 

Spočiatku na nás táto výstava pôsobila veľmi skromne (v porovnaní s jarnou výstavou v Trenčíne, kde si okrem včelárov svoje nájde aj každý záhradkár či poľovník). Opak bol pravdou. Výstava bola určená len pre včelárov, či už to amatérskych, alebo profesionálnych. 

Hladné bruchá sme mohli zasýtiť pri dvoch stánkoch s mäsovými výrobkami a pečivom.  Chutné jedlo sme zapili pohárom dobrého medového piva a vrhli sme sa na výstavu. 

Svoje produkty ponúkalo asi 20 predajcov. Každý vystavovateľ mal k dispozícii stánok, o rozlohe približne 4 x 4 metre. Najväčšia domáca spoločnosť Lysoň (sídliaca asi 50 km od mesta Bialsko Biala) mala k dispozícii približne 20 stanov pospájaných do troch blokov. Okrem veľkého množstva pomôcok si táto spoločnosť pre svojich zákazníkov pripravila prekvapenie, v podobe 20% zľavy na všetok tovar, ktorý práve vystavovala. 

Na svoje si prišiel naozaj každý, amatér, začiatočník ba aj profesionálny včelár. Vystavovatelia ponúkali na predaj základné vybavenie, ochranné pomôcky, ale aj profesionálne stroje. K zakúpeniu bol napríklad dymák, medomet, liečivo pre včely, ochranné odevy pre včelára a jeho pomocníkov, rôzne potreby pre chov matiek, úle a rámiky, apidomček či matky niekoľkých línií. K zakúpeniu bol samozrejme aj med od rôznych včelárov všetkých druhov. Časovo nám stánky zabrali zhruba 1,5 hodiny. 

Z môjho pohľadu je táto výstava veľmi prospešná. Okrem zakúpenia si rôznych pomôcok, si môžete od predajcov vypočuť ich rady a triky, alebo sa len tak porozprávať a včelárskej problematike. Myslím si, že táto výstava poskytne každému včelárovi obraz o modernom včelárení s možnosťou zamyslenia sa nad tým, ako vylepšiť svoj chov  včiel a posunúť sa tak o krôčik dopredu. 

Ktovie, možno sa budúci rok s vami na tejto výstave uvidím.

Pretože ja, určite pôjdem. 

 

Výstavisko Bialsko Biala

Výstavisko Bialsko Biala

Výstavisko Bialsko Biala
Úle z ľahkých materiálov
Vybavenie
Na výber
Domček pre včely
Kombinézy
Pastovače medu
Konigin
Náradie
Liečivá
Med
Lysoň 1
Lysoň 2
Lysoň zľava na všetko 20%
Lysoň 3
Lysoň 4
Lysoň 5
Lysoň 6
Lysoň 7
Lysoň 8
Lysoň med